آشنایی با سورس گاردیننگاهی بر سورس گاردین (SourceGuardian)
سورس گاردین از سال 2002 آغاز به کار کرد و در زمان بسیار کوتاهی به عنوان حرفه ای ترین نرم افزار انکدر و محافظت از کد های PHP در بین برنامه نویسان مطرح گردید.
با استفاده از نظرات و پیشنهادات مشتریان و استفاده کنندگان این نرم افزار و اعتمادی که به این نرم افزار داشتند ، سورس گاردین به مجهزترین راه حل های محافظت از اسکریپت ها دست یافته و آنها را در برنامه خود اعمال نمود تا امروزه در سرتاسر دنیا مورد استفاده هزاران نفر قرار گیرد.
ما به عنوان گروهی از توسعه دهندگان وب نیز در کنار شما ، برنامه های کاربردی متنوعی را به زبان PHP تولید می کنیم و در کنار این امر از برنامه سورس گاردین استفاده می نماییم. در حقیقت ما این نرم افزار را بخاطر نیاز خود یعنی محافظت از برنامه ها و اسکریپت ها طراحی کردیم. هم اکنون بعد از نزدیک به 12 سال محافظت از اسکریپت ها توانسته ایم انعطاف پذیر ترین و قدرتمندترین نرم افزار محافظت از کد های PHP را ارائه نماییم.
یکی از نکات جذاب برای ما صحبت های مشتریانی است که تصمیم به استفاده از سورس گاردین گرفتند و امروزه توانسته اند با استفاده از این نرم افزار ، فعالیت اقتصادی و تجاری خود را با خیالی راحت ادامه داده و به راحتی برنامه های نرم افزاری خود را توزیع و به مشتریان خود ارائه نمایند.
ما از تمامی کسانی که برنامه سورس گاردین را خریداری یا دانلود کرده و یا حتی افرادی که وقت خود را در وب سایت ما سپری کرده و صفحات آنرا دیده اند متشکریم. یقیناً به پاس اعتماد شما خواهیم کوشید تا قابلیت ها و قدرت سورس گاردین را همواره ارتقاء بخشیم.
در ادامه نگاهی مختصر به سورس گاردین خواهیم داشت.

ویدئو ها
نصب سورس گاردین        نگاهی مختصر بر کد کردن سورس برنامه ها
سورس گاردین چگونه کار می کند ؟
آنچه در ادامه می بینید به شما نشان خواهد داد که چگونه از کدهای PHP خود محافظت کنید. عکس های قرار گرفته در اینجا بر اساس نسخه ویندوزی این محصول تهیه شده اند ولی روال کاری و بخش ها در سایر سیستم های عامل مانند لینوکس و مکینتاش نیز یکسان خواهد بود.
مراحل محافظت از کد های PHP در نرم افزار انکدر سورس گاردین :
 1. شما کدهای PHP خود را نوشته اید. هم اکنون زمان این رسیده است تا از زحمات و کد های نوشته شده خود حفاظت کنید.
 2. برنامه انکدر سورس گاردین (SourceGuardian) را اجرا کنید. یک پروژه جدید را ایجاد کرده و پوشه پروژه یا فایل های آنرا به انتخاب و به پروژه خود در سورس گاردین اضافه کنید. سپس مقصد فایل های کد شده خود را انتخاب نمایید.
  صفحه سورس گاردین پس از باز شدن به شکل زیر است :
  نرم افزار محافظت از کد PHP سورس گاردین
  صفحه کاری ، برای اضافه کردن پوشه ها و فایل های پروژه :
  نرم افزار محافظت از کد PHP سورس گاردین
 3. مرحله بعدی انتخاب حالت PHP است ، تنظیمات قفل گذاری و هر تنظیمات پیشرفته دیگری است که شما برای محافظت از کدهایتان به آنها نیاز دارید. در اینجا باید انتخاب کنید که کدهای شما برای اجرا به PHP نسخه 4 نیاز دارند یا نسخه 5. همچنین می توانید یک قفل برای فایل های خود ایجاد نمایید. این موضوع یک امر اختیاری بوده که می توانید از آن برای ایجاد نسخه های آزمایشی محصولات خود و یا زمانی که میخواهید کدهای شما تنها بر روی IP های خاص ، دامنه های خاص و ... استفاده نمایید.
  شما می توانید قفل های زیر را به اسکریپت های کد شده خود اضافه نمایید :
  • ایجاد تاریخ انقضاء برای اجرای اسکریپت ها
  • قفل بر اساس IP
  • قفل بر اساس دامنه
  • قفل آدرس سخت افزاری (MAC Address)
  • قفل به یک فایل لایسنس خارجی که برای اجرای برنامه شما مورد نیاز خواهد بود
  • درج متون ثابت به ابتدا و انتهای فایل های کد شده شما اضافه خواهند شد (مانند متن کپی رایت)
  در زیر نمایی از صفحه تنظیمات قفل را مشاهده می نمایید.
  نرم افزار محافظت از کد PHP سورس گاردین
 4. دکمه Encode را بفشارید. نتیجه عملیات در یک صفحه جدید به شما نشان داده خواهد شد.
  نرم افزار محافظت از کد PHP سورس گاردین
نصب لودر ها (Loader)
فایل های کد شده توسط سورس گاردین برای اینکه بتوانند اجرا شوند به یک سری فایل به نام لودر نیازمند هستند. این فایل ها حاوی نحوه بازگشایی فایل های کد شده به کدهای قابل خواندن در زمان اجرا هستند. این فایل ها باید به عنوان extension هایی برای زبان PHP بر روی سرور نصب گردند. لودر ها رایگان هستند و استفاده از آنها به هیچ لایسنس خاصی نیازمند نیست. شما می توانید فایل لودر خاص برنامه کد شده خود را نیز به همراه فایل های برنامه به مشتریان خود ارائه دهید.
با توجه به تفاوت های زیاد در سیستم عامل ها ، CPU ها و نسخه های PHP ، لودر های متفاوتی را در این سایت می توانید مشاهده نمایید. نسخه نصب شده سورس گاردین شما حاوی تمامی این لودر ها می باشد. در حال حاضر سیستم عامل های Windows, Linux, Mac OSX, FreeBSD, OpenBSD و نسخه 4.3 زبان PHP به بالا مورد پشتیبانی نرم افزار سورس گاردین قرار دارند. برای دریافت آخرین لودرهای سورس گاردین اینجا کلیک کنید.
توصیه ما به شما این است که همواره از صفحه دستیار راهنمای انتخاب لودر در سایت رسمی سورس گاردین استفاده نمایید تا به راحتی مناسب ترین لودر برای شما مشخص گردد. (اگر از سرویس های میزبانی اشتراکی استفاده می کنید ، نصب این لودر ها بر عهده شرکت میزبان خواهد بود و می توانید از آنها نصب این لودر ها در شرایطی که قبلاً روی سرور نصب نشده اند را بخواهید.). جهت استفاده از دستیار راهنمای انتخاب لودر ابتدا باید یک فایل حاوی تابع phpinfo بر روی سرور ایجاد کرده باشید.
درخواست های پشتیبانی
شما می توانید از سیستم درونی پشتیبانی ما که در نرم افزار تعبیه شده است استفاده نمایید و سئوالات و درخواست های پشتیبانی خود را برای ما ارسال نمایید. (استفاده از این بخش باعث ارسال تیکت های پشتیبانی به سایت رسمی سورس گاردین خواهد شد که مسئولیت اصلی پشتبیانی محصولات را بر عهده دارد. لذا درخواست های شما می باید به زبان انگلیسی ارسال گردد. در صورتیکه در انجام این کار مشکلی دارید ، لطفاً درخواست خود را از طریق بخش پشتیبانی برای ما ارسال نمایید.)
پشتیبانی در نرم افزار محافظت از کد PHP سورس گاردین
صفحه ثبت تیکت ها :
پشتیبانی در نرم افزار محافظت از کد PHP سورس گاردین